Zabiegi dodatkowe

HENNA I REGULACJA

Podkreślone, wyregulowane brwi i rzęsy uwydatniają kontury twarzy, wydobywają jej wyrazistość i blask. Odpowiednio dobrany kształt brwi wyeksponuje oczy. Powinny one być dopasowane do owalu twarzy, jednak dobrze jest, by zachowały naturalny łuk.
Makijaż henną to prawdopodobnie najstarszy zabieg kosmetyczny na świecie. Już starożytne Egipcjanki używały tej metody, żeby zmienić odcień swoich włosów i brwi.

Jak to działa?

Modelowanie kształtu brwi może odbywać się na dwa sposoby – używając do usunięcia włosków pęsetki lub ciepłego wosku.
Henna jest naturalnym, roślinnym barwnikiem. Farbowanie włosków henną utrzymuje się na rzęsach i brwiach przez około 3 tygodnie.

Zalety makijażu henną

Henna pozwala na dużą oszczędność czasu w codziennym makijażu. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla pań żyjących w ciągłym biegu. Możemy poczuć się swobodnie w upalne dni czy podczas kąpieli w basenie – makijaż nie spływa i nie trzeba go poprawiać.
Henna jest naturalna, odżywia rzęsy i brwi oraz nie wymaga wieczornego demakijażu.

Depilacja woskiem

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków jest depilacja woskiem.
Jest bardzo wygodnym zabiegiem, ponieważ pozwala pozbyć się problemu nawet na cztery tygodnie.

Jak to działa?

Zabieg polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami za pomocą ciepłego wosku. Odrastające włoski są bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze. Regularne stosowanie tej metody depilacji sprawia, że owłosienie staje się mniej widoczne.

Jak się przygotować do zabiegu?

Włoski gotowe do depilacji powinny mieść długość od 0,5 cm do 1 cm. Krótsze mogą być niemożliwe do usunięcia, z kolei zbyt długie sprawią, że zabieg będzie mniej komfortowy. Dzień przed zabiegiem zrób peeling, który usunie martwy naskórek. Nie nakładaj żadnego balsamu ani kremu. Wosk będzie lepiej przylegał do gładkiej i suchej skóry.

MAKIJAŻ

Dzięki odpowiedniemu makijażowi kobiety czują się pewniejsze siebie, zadbane, piękniejsze i bardziej zmysłowe.
Wysokiej klasy kosmetyki, oparte na naturalnych składnikach, w połączeniu z doświadczeniem i wyobraźnią stylisty – kosmetologa, pozwoli wyeksponować atuty i ukryć wszelkie niedoskonałości twarzy.

Makijaż dzienny pełni też funkcję pielęgnacyjną i ochronną. Współczesne kosmetyki kolorowe większości firm to nie tylko wielobarwne pigmenty, ale też składniki pielęgnacyjne pochodzące z natury, wciąż udoskonalane receptury, a przez to jeszcze bardziej skuteczne.

Profesjonalnie wykonany makijaż, dzięki swojej trwałości, pomoże czuć się pewnie w każdej sytuacji.

W salonie AMIYA oferujemy

  • makijaż dzienny
  • makijaż wieczorowy
  • makijaże Sylwestrowe i studniówkowe
  • makijaż ślubny
  • makijaż męski

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny powinien być subtelny, stonowany i przede wszystkim naturalny. Kobieta powinna czuć się w nim zadbana i atrakcyjna.
Na co dzień używamy lekkich kryjących podkładów, dobrze zmatowimy cerę, podkreślamy delikatnie urodę, możemy użyć delikatniejszych barw z palety cieni, pasteli.
Na usta nakładamy błyszczyk bądź szminkę w stonowanych barwach. Policzki podkreślamy różem, by wyglądać młodo i świeżo.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy powinien być wyrazisty. Podkreślone oczy i usta, zdecydowane barwy, idealna cera. Aby bardziej zaakcentować zmysłowe spojrzenie, można dokleić kępki bądź sztuczne rzęsy na pasku. Modelujemy twarz poprzez konturowanie. Wydobywamy to, co najpiękniejsze.
Makijaż dobieramy do typu urody, stroju, dodatków oraz charakteru imprezy, na która się wybieramy.

Makijaż Ślubny

Makijaż ślubny musi być wyjątkowo trwały – wesele zwykle trwa do rana.
Podkreślamy urodę panny młodej i dopasowujemy go do kolorów stroju ślubnego i dodatków.
Tonacja makijażu zależy od temperamentu Panny Młodej i efektu, jaki chciałaby uzyskać.
Starannie wykonujemy makijaż, tuszujemy wszelkie niedoskonałości, stosujemy pudry kamuflujące.
Używamy specjalnych kosmetyków utrwalających, żeby makijaż utrzymał się przez cala noc.

Warto również przekonać Pana Młodego do niewielkiej korekty. W tym wypadku wyretuszujemy np. cienie pod oczami, przebarwienia czy krosty. Makijaż jest niewidoczny i wygląda naturalnie.